Romantiškai praleistas laikas

Šių metų birželio pirmą dieną Vyžuonų pagrindinės mokyklos mokiniai praleido bene smagiausiai iš visų. Mat iškart po pamokų prasidėjo renginys – „Naktis mokykloje“.
    Tiksliau pasakius, renginys vyko ne mokykloje, o prie gražuolio Balčio ežero. Oras buvo tarsi užsakytas, iš ryto pliaupęs lietus liovėsi ir  saulutė spėjo nudžiovinti rasą. Tad norintieji renginyje dalyvauti  Vyžuonų mokyklos 5 – 10 klasių mokiniai susiruošė į iškylą poilsiavietėje prie Balčio ežero. Čia susirinkę visi pasiskirstė darbus, aptarė renginio veiklas.
       Pradžioje reikėjo įkurti stovyklavietę, tad rungtys prasidėjo nuo palapinių statymo varžybų. Pastačius palapines, nebebaisi buvo ir lietaus grėsmė (nors jo taip ir nebuvo sulaukta). Kadangi oras pasitaikė vėsokas, toliau buvo imtasi sportinių rungčių, po kurių kilo noras atsigaivinti ežero vandenyje. Kokia gi vasaros pradžia be maudynių? Vanduo suteikė jėgų ir vėl atsirado noras  smagiai pramogauti. Tęsėsi linksmosios estafetės, buvom ruošiamos  malkos naktiniam laužui, mokomasi  atpažinti šalia augančius augalus bei išsiaiškinti  jų naudingąsias ypatybes.
       Dar ilgai atmintyje išliks  šis romantiškas mokslo metų užbaigimas sėdint sutemose prie laužo ir kvėpuojant Balčio ežero bei Vyžuonų šilo gaiva.